Poradnia oferuje następujące konsultacje
Konsultacja logopedyczna (2h):
Konsultacja logopedyczna składa się z dwóch spotkań: pierwsze spotkanie odbywa się z Rodzicem/Opiekunem i zostaje przeprowadzony szczegółowy wywiad dotyczący przebiegu ciąży, porodu i rozwoju dziecka. Rodzic/Opiekun otrzymuje wcześniej e-mailem pytania, które będą zadane podczas wywiadu. Na spotkanie należy zabrać ze sobą książeczkę zdrowia dziecka, aktualne badania, jeśli Rodzic/Opiekun takie ma. Na pierwszą wizytę wymagane jest również nagranie dwóch niedługich filmików na telefon komórkowy: kiedy dziecko je oraz kiedy się bawi (po ok. 1-2 minut).
Drugie spotkanie konsultacyjne obywa się z Rodzicem/Opiekunem i Dzieckiem. Podczas wizyty zostaje oceniona (w zależności od wieku):
-
zabawa;
-
rozumienie;
-
kompetencja komunikacyjna dziecka (w tym umiejętność nawiązywania relacji, prowadzenia dialogu);
-
kompetencja językowa (w tym sposób narracji, opowiadania);
-
mowa;
-
budowa i sprawność aparatu artykulacyjnego (w tym umiejętność żucia, gryzienia, połykania); kinestezja artykulacyjna;
-
słuch fonemowy;
-
analiza i synteza głoskowa;
-
umiejętność czytania i pisania;
-
lateralizacja;
-
ocena pod kątem problemów z jedzeniem i piciem.
-
Rodzic otrzymuje opinię dotyczącą rozwoju mowy i komunikacji, a także wskazówki do dalszej pracy z dzieckiem.
Konsultacja fizjoterapeutyczna (30min-1h):
Konsultacja obejmuje wywiad oraz wstępne badanie pacjenta mające na celu stwierdzić bądź wykluczyć zaobserwowane dysfunkcje narządu ruchu. Wizyta obejmuje również dobór odpowiedniej formy terapii dla dziecka oraz uwzględnia zalecenia dla rodziców/opiekunów do wykonywania w warunkach domowych.
Konsultacja psychologiczna (50 min):
Konsultacja psychologiczna może przybierać różne formy w zależności od problemu, z jakim pacjent zgłasza się do specjalisty. Składa się ze szczegółowego wywiadu, koncentruje się zazwyczaj na poszukiwaniu wraz z pacjentem metod oraz sposobów radzenia sobie z trudnościami. Jest także podstawą kwalifikacji pacjenta do terapii psychologicznej. Pierwsza wizyta konsultacyjna odbywa się tylko z rodzicami- bez udziału dziecka.
Konsultacja psychiatryczna (30 min-1h):
Konsultacja psychiatryczna to badanie składające się z wywiadu oraz rozmowy koncentrującej się wokół objawów i zaburzeń, z którymi zmaga się pacjent. Pozwala na rozpoznanie ewentualnych, potencjalnych nieprawidłowości w rozwoju psychicznym oraz podjęcie odpowiednich – wskazanych przez lekarza form terapii lub konieczność rozszerzenia działań diagnostycznych.
PLIK DO POBRANIA